Proč bylinky a matematika

 

Asi si teď říkáte, co to mám za kombinaci matematika a bylinky, koření, džemy a sirupy...Je to úplně jednoduché. Kromě toho, co vidíte na tomto webu, mám velmi ráda i matematiku. A ráda předávám informace a vysvětluji. Jistě k velké radosti mých rodičů jsem nezavřela pusu již od malička :)

Během studia jsem byla účastnicí mnoha matematických olympiád. Jsem také členkou Mensy Česká republika. Na spoustu věcí se snažím jít logicky. Kolik čeho, jak to smíchat, jak zorganizovat, jak vyřešit,... To je můj pracovní a mnohdy i soukromý život.

Jak to tak bývá, tak na nápad doučovat matematiku, mě přivedly kamarádky. A hlavně jedna slečna, které jsem párkrát vysvětlovala matematiku při jejím dálkovém studiu maturitního oboru. Často naše hodiny výuky končily slovy "Ono je to tak jednoduché? Proč nám to takto neřeknou ve škole?!"

No a v současné době už doučuji několik žáků 8. třídy a hlavně se specializuji na přípravu deváťáků na přijímací zkoušky na střední školy. 

Jak to jde dohromady s mou první prací? Dost dobře. Míchat bylinky a koření, vařit džemy, dělat přírodní kosmetiku... Tam potřebujete matematiku dnes a denně. Poměry, množství, obsah ovoce v džemu atp.

Ano, pravda, u toho nepoužijete např. Pythagorovu větu. Proto matematiku beru i jako udržování si mozku v dobré kondici. A to je s přibývajícím věkem dost potřeba :)

Dalším bonusem je, že mám ráda lidi a jak jsem již napsala, ráda vysvětluji. Matematická témata umím vysvětlit více způsoby. Nefunguje jedno vysvětlení? Použiji jiné. Kreslím, rozhazuji rukama, používám předměty kolem sebe... Nemám ráda biflování definic. Ty jsou pro život k ničemu. Důležité je prostě pochopit princip učiva. 

Byla jsem až překvapena, jak rychle jsem měla zaplněn čas, který jsem si vyhradila na výuku matematiky. A velmi mě těší, že je dětem se mnou dobře. Pokud bychom si s dítětem "nesedli", neučila bych ho. Efekt by nebyl takový, jak by bylo potřeba. Ale zatím se mi to naštěstí nestalo :).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení